Uudised Sündmused Kodukokkade retseptikonkurss

Kodukokkade retseptikonkurss

Uued ja põnevad kevadised Põhja-Eesti maitsed

Leiuta ja valmista Põhja-Eestis kasvanud või valmistatud toorainest toit, jäädvusta protsess, pane retsept ja lugu kirja ning saada konkursile – osalejaid ootab võimalus näha oma retsepti valmivas kokaraamatus ja võtta osa kokakunsti töötubadest!

Sel kevadel on meil kõigil tulnud palju aega kodus veeta. Toiduvalmistamine on tore võimalus midagi koos perega ette võtta. Võib-olla oleme avastanud metsaradu, kus korjata kevadel ka midagi head ja tervislikku oma toidulauale. Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustiku meeskond kutsub sind osalema kodukokkade retseptikonkursil. Uusi ja põnevaid Põhja-Eesti maitseid kutsume avastama kõiki toiduhuvilisi ja nende peresid!

Konkursi eesmärgiks on tõsta esile kevadist ja Põhja-Eestis kasvatatud toorainet ning seeläbi tuua esile piirkondlikku toidukultuuri. Kandideerima sobivad kõik suure armastuse ja pühendumusega valmistatud toidud, milles on:

  • Kasutatud Põhja-Eestis kasvatatud toorainet, kõige lihtsam viis on tellida Põhja-Eesti toidumärgise kandjate valmistatud toorainet.
  • Puhtast loodusest varutud värsket söödavat – kase- ja pärnalehed, pungad, põdrakanep, nõges, nurmenukk, kuuse- ja männikasvud, naat, võilill, karulauk jms.
  • Põhja Eesti toidukultuuri pärandit.
  • Tervislikkust
  • Fantaasialendu ja loomingut

Osalemiseks saatke eelpoolnimetatud märksõnadest inspireeritud toidu lugu, mis sisaldab:
1.Toidu nimetus
2.Retsept, kus on välja toodud kasutatud komponendid ja nende kogused, mitmele sööjale retsept on arvestatud, valmistamisõpetus.
3.Video (filmimisel telefoniekraan laiuti) või fotogalerii toidu valmimisprotsessist ja valmis toidust

Lisapunkte annavad:
4.Maitsekas serveering, toidu kena visuaalne väljanägemine
5.Lugu sellest, kuidas retsept sündis
6.Mõni hea nipp, kuidas kokkamisel hea tulemus saavutada
7.Soovitus serveerimiseks, milliseks söögikorraks ja kellega koos tarbida

Osalemine on tasuta! Tööde esitamise tähtaeg on 20. mai 2020 all oleva lingi kaudu: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKbgEa8_t_ZFxtHwNIHWI1IZJ9TDH-CAnb4-t7soGQebqHog/viewform


 

Retsepte hindab žürii, mida juhib Sagadi restorani peakokk Maren Rits.

Tulemustest anname teada 1. juuniks 2020 oma kodulehel ja saadame ka teie e-postile ülevaate kõigist osalenutest ning võitjatest. Esiletõstetud retseptid saavad koha 2021. aastal valmiva Põhja-Eesti kokaraamatu kaante vahele.
Kõik, kes saadavad tingimustele vastava konkursitöö, saavad osaleda 2021. aastal talvistes kokakunsti töötubades ja saadetud retseptid avaldatakse meie kodulehel.

Lisainfot saab:
Maren Rits, maren dot rits at rmk dot ee  5038848                                                                      

või piirkonna kohalikust Leader tegevusgrupist:

Partnerid info at mtupartnerid dot eu

Arenduskoda, projektijuht Eha Paas eha at arenduskoda dot ee , 5170214
Ida-Harju Koostöökoda, anneli at idaharju dot ee , 56945871
Põhja-Harju Koostöökogu, margit at leaderph dot eu
PAIK, paik at pandivere dot eu