Uudised Sündmused Kuidas rikastada turismipakkumist kogukonna toodete ja teenustega piirkonnas

Kuidas rikastada turismipakkumist kogukonna toodete ja teenustega piirkonnas

Eesti Maaturismi Ühing ja Eesti Maaülikool kutsuvaid Teid seminarile „Kuidas rikastada turismipakkumist kogukonna toodete ja teenustega Teie piirkonnas?”, et tutvustada rahvusvahelist koostööprojekti "Rural Lifestyle - Creating attractive rural lifestyle destinations"  (eesti keeles : atraktiivsete maaelulaadi tutvustavate sihtkohtade loomine) Projekti käigus luuakse maaelulaadi tutvustavate ja pakkuvate sihtkohtade klaster, kuhu kuuluvad Söderhamn´i piirkond Rootsist, Ahvenamaa (Åland) ja Lohja piirkond Soomest, Gauja Rahvuspark Lätist ja Eesti tervikuna. Klastri eesmärgiks on pakkuda piisavat tootevalikut nii sise-, kui välisturistidele, et piirkond oleks atraktiivne.

Käsitletavad teemad:

  • Ülevaade koostööprojektist
  • Osalejatel palume eelnevalt mõelda piirkonna teenustest, kus külastaja saab kogeda kohalikku elustiili (teenused mis võimaldavad osaleda õpitubades, võtta osa igapäevaelust, näha väiketootmist jms) ning mis teeb Teie piirkonna unikaalseks, atraktiivseks.
  • Kohapealne mõttetöö: Millised tooted/teenused võimaldaksid külastajal saada kogemust ja elamust kohalikust elustiilist?
  • Lõunasöök
  • Piirkondliku giidi – paikkonna esindaja roll Eesti maaelu tutvustamisel ja  esitlemisel.
  • Arutelu: Külalislahkus kogukonna tasandil – kellest moodustub kohalik võrgustik, kellelt infot koguda ja kes kohalikku elu aitavad tutvustada, kes on piirkonna visiitkaardiks, kes paneb üksikutest toodetest külastaja soovidele vastava paketi kokku ja kes selle turule viib.

·   Seminari toimumisajad (valida saab kolme erinevas piirkonnas toimuva seminari vahel):

27.10 Altmõisa Külalistemaja (Läänemaa), kell 10.00-15.30
28.10 Lontova Puhkemaja (Lääne-Virumaa), kell 10.00-15.30
03.11 Piusa Puhkekeskus (Võrumaa), kell 11.00-16.30
 

Sihtrühm: kohalikud turismiteenuste pakkujad, turismipiirkondade esindajad,  piirkondlikud giidid

Registreerimise link https://forms.gle/6MeGH49ADPx49RpY9