Uudised Sündmused Neljas üle-eestiline avatud talude päev

Neljas üle-eestiline avatud talude päev

Sellel aastal tehti külastusi avatud talude päeval üle 160 000 korra, see on üle 40 000 külastuse rohkem kui möödunud aastal.

Suur tänu kõigile ettevõtjatele ja abilistele, kes täna oma uksed avasid ning külastajaid vastu võtsid. Kokku tehti meie 13-sse avatud tallu ja ettevõttesse üle 10 000 külastuse.

Kõige rohkem oli külastusi OÜ Voore Farm ja OÜ Voore Mõisas  3488- seal sai uudistada võimsat põllumajandustehnikat, piimaveiseid ning maitsta piimatooteid ning keha kinnitada.

OÜ Küti Mõis ja Kulina Lihatööstus ja pood - külastusi 2089

Arkna Mõisa meierei ja aiand - külastusi 1800

Kulina Mõis - külastusi üle 700

Männituka hobi-ja hobutalu - külastusi 429

Arma Ratsatalu - külastusi 350

Mädapea Mõis - külastusi 305

OÜ Artocarpus/Kuuse mesindustalu- külastusi 243

Võhu aiand - külastusi 200

Mäehansu talu - külastusi 200

Karepa ravimtaimeaed - külastusi 210

 Pühapäeval, 22.juulil k.a. toimub neljas üle-eestiline avatud talude päev, kus külastajatele avavad oma uksed ligi 300 erinevat talu ja põllumajandusettevõtet.

Meie piirkonnast avavad oma uksed alljärgnevad talud ja ettevõtted:

HALJALA VALD

Karepa ravimtaimeaed - Karepa küla - Elulaadi-või hobitalu. Ravim-ja maitsetaimede kasvatus, väiketööstus (teede, salvide ja ürtide tootmine), õpitoad. Verner Luke art@paintings. Programm - ravimtaimede ja ravimtaimetoodete näitus, avatud maaligalerii ja kodukohvik, ürdisoolade jm toodete degusteerimine.

Arma ratsatalu - Rutja küla - ratsakeskus. Programm: 11:00 ja 14:00 - Näidistreeningud Arma ratsakooli õpilastega 12:00 ja 15:00 - Hobuse rakendamine ja vankrisõit 13:00 - Masinate tutvustamine ja vigursõit traktoriga 16:00- Noorhobused ja nende käsitlemine. Igal täistunnil ekskursioon ratsakeskuses. Avatud küünikohvik, kust saab osta kohalike talunike tooteid, Arma talu kodust jäätist ja muud söögipoolist, mida kohapeal nautida. Samas ka meisterdamisnurk lastele, saab teha laastumaali ja meisterdada õnneraua.

Mäehansu talu- Varangu küla. Loomakasvatus, maaturism,piimatootmine. Programm: Lambad, kitsed, angoora ehk villakitsed, karjakoerad. Angoora kitsi tutvustav loeng kell 14:00. Tallede toitmine. Käsitöötuba - villatööd, eestimaine mohäär, kangakudumine, nahatöö. Metsarada "Kuidas mets kasvab?" Retked peremehe juhendamisel kell 11:00 ja 15:00. Maali ja käsitöö näitus. Laudalüürika, kohvik. Menüüs kitse-ja lambatooted, küpsetised.

RAKVERE VALD

Mädapea mõis - Mädapea küla- flokside kollektsiooniaed, mõisa ja aiaeksursioonid. Programm: 11:00 aiaeksursioon, 12:00 mõisaeksursioon, 13:00 töötuba

Arkna mõisa meierei ja aiand - Arkna küla - maaturism, piimatootmine, juustutootmine, aiand. Programm: tutvumine väikemeiereiga, juustu degusteerimine ja kaasaostmine. Aiand - 30 000 mustsõstrapõõsast ja 15 000 õunapuud. Põllutöötehnika - traktorid, kombainid jne, kohvik ja lasteala.

VIRU-NIGULA VALD

Männituka hobi-ja hobutalu- Koogu küla- elulaadi-või hobitalu, iluaiandus, loomakasvatus. Programm: saab näha erinevaid loomi ja linde, minihobust. Saab ratsutada. Töötoad - pakutrükk ja kepphobuse meisterdamine. Kohvik - rohkete küpsetiste ja soolase hea ja paremaga. Kohalik toit, juust, leib, hoidised jne. Käsitöö, loterii ja mängud.

VINNI VALD

OÜ Voore Farm- Viru-Jaagupi - segapõllumajandus. Programm: modernse põlluharimise ja tehnika tutvustus ning näitus. Ekskursioonid Voore Farmi grupi ettevõtetesse, kus on võimalik näha erinevaid tegevusvaldkondi teraviljakasvatusest toiduainetööstuseni.

OÜ Voore mõis- Viru-Jaagupi - piimatootmine. Programm: modernse piimafarmi külastus, eksursioonid.

OÜ Küti Mõis - Kulina küla - lihaveisekasvatus. Programm: moderne lihaveisekasvatus, ekskursioonid.

Kulina lihatööstus ja pood- Kulina küla - maaturism, väiketööstus, kaubandus. Programm: mahetunnustatud lihatööstus ja lihapoed, Kulina jahuveski.

Kulina mõis- Kulina küla- elulaadi-või hobitalu, maaturism, ratsutamine, ruumide rent, koolituste korraldamine. Programm: eksursioon igal täistunnil mõisas, ponisõit ja ratsutamine kogu päeva, tõllaga sõitmine kell 12-14 ja kell 15-17. Lastele näomaalingud, joonistamine,kiiged, batuudid. Avatud kodukohvik.

Kuuse mesindustalu/OÜ Artocarpus- Inju küla- mesindus, mee käitlemine. Programm: mesindusionventariga, mesilastega tutvumine. Meetoodete degusteerimine ja ostuvõimalus.

Võhu aiand - Võhu küla - lillekasvatus, iluaiandus

 Kõik avatud talud leiate: www.avatudtalud.ee/

 TOREDAID ELAMUSI MAAL!!!

6.märtsist kuni 1.maini on avatud talude ja põllumajandustootjate registreerimine talude päevale veebilehel www.avatudtalud.ee/et/talule

Esimene avatud talude päev toimus 2015.a., kui oma uksed avas külastajatele 147 talu ja põllumajandustootmist ning külastusi tehti ligikaudu 45 000. 2016.a. osales juba 234 talu ja külastusi oli ca 85 000.Möödunud aastal võttis külalisi vastu 280 talu ning kokku tehti külastusi üle 120 000. Avatud talude päeva populaarsust ning vajalikkust väljendab ka keskmine külastajate arv talu kohta, mis 2017.a. ulatus ligikaudu 450 külastajani.

MTÜ Partnerid piirkonna avatud taludesse tehti möödunud aastal kokku 4 665 külastust, kõige rohkem oli külastusi OÜ Voore Farmis 1317 ja Arkna mõisa karjatalus ja meiereis 1111.

Ootame ka sellel aastal rohkelt osalejaid, kes avavad oma uksed külastajatele ja loomulikult palju külalisi!