Uudised Sündmused Põhja-Eesti parima joogi konkurss

Põhja-Eesti parima joogi konkurss

 Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustikuga liitus neli uut väiketootjat, millega märgisekandjate arv kasvas 33ni. Viiendat aastat tegutsev toiduvõrgustik korraldab suve lõpus ka tootjatele ning hobitegijatele mõeldud Põhja-Eesti parima joogi konkursi, et leida piirkonnale esindusjook.

Võrgustik koondab Põhja-Eesti tootjaid ja toitlustajaid Kuusalust Kundani ja Lahemaast Rakkeni. Toetatakse väiketootjaid ning  aidatakse kohalikku, puhast ja südamega tehtud toitu väärtustaval tarbijal nendeni jõuda. Toiduvõrgustiku toodetega riiulid leiab Väike-Maarja taluturult, Jäneda käsitöökeskusest ja Kolga mõisast. Juulist avati Põhja-Eesti kohaliku toidu müügilett ka Viinistu kunstimuuseumis.

Põhja-Eesti parima joogi konkurss
Valgejõe Veinivilla juunior-sommeljee Gregor Alaküla eestvedamisel on 2013. aastast tegutsev Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustik suve lõpus esmakordselt valimas ka piirkonna esindusjooki.

„Kohalike toitude kõrval tasub tähtsustada ka joogikultuuri. Ootame Põhja-Eesti parima joogi konkursil osalema nii tootjaid, hobitegijaid, kodupruulijad kui -veinitegijad. Kuigi jookide vastuvõtt algab augustis, on just praegu paras aeg asuda pruulima, kääritama ja katsetama. Võistlustulle sobivad nii mahlad, tõmmised, siirupid kui kasemahlapõhised mulliga ja mullita joogid, aga ka koduõlu, mõdu, nalivka või kangemad liköörid,“ lausus Alaküla.

Konkursile “Põhja-Eesti parim jook 2018” saab registreeruda 1. augustist 1. septembrini. Galerii Võitjad ja auhinnasaajad valib žürii tootjate ning kodutegijate arvestuses 8. septembril Jäneda sügislaadal.

Põhja-Eesti kohaliku toidu võrgustiku idee on toetada väikeettevõtjate koostööd, eristuda turul kvaliteeti toetava ühismärgisega ning aidata kaasa piirkonna maine kujundamisele läbi kohaliku toidu väärtustamise. Võrgustiku tegevusi toetab Euroopa Liidu maamajanduse mitmekesistamise ja maaelu arendamise projektitoetuste programm LEADER.

Lisainfo Eha Paas
eha@arenduskoda.ee
Põhja-Eesti kohaliku toidu koduleht:  kohaliktoit.arenduskoda.ee/