Uudised Sündmused Töötuba - EV 100. Pidulikud suupisted ja laua katmine, toitude ja jookide serveerimine, lauakombestik

Töötuba - EV 100. Pidulikud suupisted ja laua katmine, toitude ja jookide serveerimine, lauakombestik

 MTÜ Partnerid ja MTÜ Virumaa Mahetootjad ühisprojekti "Mahetooraine Põhja-Eesti toidukultuuris" kolmas töötuba toimub 12.veebruaril k.a. Tallinnas restoranis Gloria, Chef de cuisine Dimitri Demjanovi juhendamisel. Saame teadmisi ja näpunäiteid klassikalistest Eesti suupistetest ning nende valmistamisest.

Etiketiõpetaja Erika Kolbakov Etiketisalong OÜ-st õpetab piduliku laua katmist, restoranietiketti ning euroopalikke lauakombeid. Alustame etiketiteemadega juba all fuajees ning räägime restorani sisenemisest ja käitumistavadest garderoobis, kuidas külalisi vastu võtta, millised on härrasmehe ülesanded, lauda suundumisest jpm
Edasi liigume üles restorani, kus Peeglisaalis ootab  hr Demjanov, kes räägib ja juhendab suupistete valmistamise osa ning edasi omandame peenemad lauakombed alates piduliku laua katmisest, lauda istumisest salvräti kasutamise, söögiriistade käsitlemise ja suhtlemiseni välja. Iga osaleja katab endale koha etiketiõpetaja juhendamisel ja vastavalt pakutavale menüüle. Räägime erinevatest suupistete pakkumistest ja suupiste laudade katmisest. Järk järgult omandame ja lihvime lauakombeid. Lisaks tutvume restorani igapäevase klassikalise lauakattega. Vaatame, kuidas süüa elegantselt suppi ja erinevaid roogi, kuidas suhelda lauakaaslaste ja teenindajatega, kuidas lauast ära käia, mis vahe on Euroopa ja Ameerika lauakommetel, milline on korrektne leiva-saia söömine, mida teha kui lauas juhtub õnnetus, restoranist lahkumine jpm. Lisaks teadmised klassikalisest seltskonnaetiketist.

Väljasõit Aqva parklast 12.veebruaril kell 10:00

Kohtade arv on piiratud, info ja registreerimine kuni 15.jaanuar k.a. info@mtupartnerid.eu

Laua katmine